Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...Milí zlatí kamarádi, milovníci cestování, vyznavači dobrodružných a vzdělávacích cest,


dovolte mi, abych vám opět představil sérii zájezdů, na které se můžete těšit jak v letošním roce, tak i v letech následujících:

Nejprve začnu tím, co mne čeká v prvních dvou měsících roku 2018. Na těchto stránkách pro vás připravím fotodokumentaci z prvních dvou zájezdů, na které letos se svými klienty vyrazím: z putování po křesťanských památkách starobylé ETIOPIE a také z legendárního ostrova zvaného KUBA, kde vás zavedu do tajů krás koloniální architektury i poutavé historie.

Letošní jarní sezónu zahájím doslova příznačně s odkazem na sté výročí založení ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY, předchůdkyně našich dvou moderních národních států. Zájezd na SLOVENSKO bude takovým symbolickým připomenutím nejen naší společné historie, ale i shrnutím tisíciletých slovenských dějin v zrcadle architektury, umění a jedinečných přírodních scenérií. Ti z vás, kteří již se mnou křížem krážem projeli Polsko a Maďarsko, budou mít možnost podobného seznámení se i s nám tolik blízkým Slovenskem.

Stejně jako každý rok jsem pro vás i letos připravil novinky v exotice. Na letošní rok jsem připravil cestu do dvou vzájemně podobných zemí, u nichž se krásy divoké nespoutané přírody odrážejí na duchu národa a jeho tradicích. Na jaře vás pozvu do MONGOLSKA a na podzim do KAZACHSTÁNU, nicméně tento druhý zájezd BUDE JIŽ BRZY VYPRODÁN.

Jako vždy se na jaře můžete těšit i do Polska a Maďarska: na VELKÝ OKRUH POLSKEM za polskými králi a svatým Vojtěchem, dále do malebných hor JIHOVÝCHODNÍHO POLSKA a pak na velký okruh MAĎARSKEM. Po dvou letech jsem zařadil i VÝCHODNÍ PRUSKO, tedy dnešní Kaliningradskou oblast a Severovýchodní Polsko, a v létě potom očekávané PUTOVÁNÍ ZÁPADNÍM POLSKEM DO POMOŘANSKA A MEKLENBURSKA. Tyto zájezdy již budu organizovat jednou za dva roky, poněvadž od příštího roku plánuji na jaro také dvě středoevropské novinky: okruh LITVOU a okruh LOTYŠSKEM.

Po pravidelné každoroční červnové nadílce překrásných zájezdů pod vrcholky Velkého a Malého Kavkazu v ARMÉNII, GRUZII, ÁZERBÁJDŽÁNU strávíme první část romantického léta na Balkáně v RUMUNSKU s MOLDAVSKEM či v legendární ALBÁNII, mého nejstaršího zájezdu u cestovní kanceláře Poznání, a v srpnu potom na dvou zájezdech do stále populárnějšího BĚLORUSKA a posléze na UKRAJINU.

A co by to bylo za podzim bez cesty do Střední Asie, letos přímo ve formě třech romantických putování. Navštívíme KYRGYZSTÁN A TÁDŽIKISTÁN pod vrcholky majestátných hor Pamíru a Ťan Šanu, kde několik dní strávíme cestou podél hranice s AFGHÁNISTÁNEM, dále UZBEKISTÁN S TURKMENISTÁNEM s překrásnými klenoty starodávných civilizací, a nakonec již zmiňovaný KAZACHSTÁN, kde kromě návštěvy divokých hor, nekonečných stepí a starověkých měst nebude chybět ani legendární BAJKONUR či pohřebiště lodí na ARALSKÉM JEZEŘE.

Koncem roku a začátkem příštího vás rovněž zvu na putování po temperamentních zemích Latinské Ameriky: do BRAZÍLIE, KOLUMBIE, PATAGONIE a na KUBU. Se svým kostaricko-salvadorským přítelem Toníkem jsem pro vás připravil na únor 2019 VELKOU CESTU STŘEDNÍ AMERIKOU Z PANAMY AŽ DO GUATEMALY ZA VELMI PŘÍZNIVOU CENU. Z exotiky také připravuji nové zájezdy do ANGOLY a ÍRÁNU.Nuže, opět je na co se těšit. :-) A jak jsem již loni slibovat, i letos to bude to úžasný rok plný nezapomenutelných zážitků, o kterých budete ještě svým pravnukům vyprávět!!!!
Váš Kamil HanákVydejte se se mnou do pohádkových světů Střední Asie, Kavkazu, Latinské Ameriky či starobylé křesťanské Etiopie, anebo za poznáním blízkých krás Balkánu, Střední Evropy, Ukrajiny a také Běloruska. Jsou to půvabné světy, které mám rád, kde jsem doma a kam mne to stále táhne...


Každý si zamiluje Polsko a jeho kuchyni. V Rzeszowě si pravidelně dávám smalec s pajdou, v malebné Poznani zase hovězí tataráček... :-)


HARMONOGRAM MÝCH ZÁJEZDŮ NA ROK 2018
Pozdravy ze Střední AmerikyPozdrav z Nikaraguy :-)


Kouzlo nikaragujské Granady...FOTOGALERIE: Prohlédněte si fotografie ze zájezdů:


Tádžicko-afghánská hranicePŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2018


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2017


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2016


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2015


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2014


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2013


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2012


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2011


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2010


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2009


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2008


PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2007

V milovaném New Yorku...Copyright © 2013 - 2019 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist