Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

RUSKO LETECKY

ZLATÝ PRSTEN MOSKVYTento letecký zájezd je zaměřen na nejslavnější památky starodávného Ruska nacházející se na bájném Zlatém prstenu rozléhajícím se mezi Moskvou a majestátnou řekou Volhou. Navštívíme místa, kde se po pádu středověké Kyjevské Rusi v područí tatarského jha zrodil novodobý ruský stát. Právě zde, uprostřed hustých lesů a na březích tajemných jezer, se nachází pohádkově krásná města, hrady a kláštery, kde byly vytvořeny nejhodnotnější klenoty ruského umění a kultury. Tudíž toto týdenní putování může být pro spoustu cestovatelů tím správným klíčem k poznání a pochopení ruského člověka a ruské duše. Tento zájezd vytvořil a provází Kamil Hanák.TERMÍN: 16.05. – 22.05.2014

CENA: 29.990,- KčPROGRAM ZÁJEZDU 

  • 1. DEN Odlet z Prahy do Moskvy. Po příletu transfer z letiště do hotelu, kde se skupina připojí k autobusovému zájezdu.
  • 2. DEN tento den se budeme věnovat návštěvě MOSKVY - Rudé náměstí (UNESCO), chrám Vasila Blaženého, Mauzoleum, Kreml (UNESCO), Manéžní náměstí, Bolšoj těatr, Kitaj-gorod, chrám Krista Spasitele.
  • 3. DEN Prvním městem Zlatého prstenu, které navštívíme, bude SERGIJEV POSAD s TROJICKO- SERGIJEVSKOU LÁVROU (UNESCO), největším klášterem v Rusku. V katedrále Nejsvětější Trojice uvidíme slavný ikonostas ANDREJE RUBLEVA. Další zajímavé město staré Rusi, PERESLAVL- ZALESSKIJ, navštívíme odpoledne. Toto rodiště ALEXANDRA NĚVSKÉHO bývalo bohatým sídlem údělného knížectví, jehož slávu dodnes připomínají budovy klášterů nikitského, danielského, fjodorovského a gorického.
  • 4. DEN V první polovině dne navštívíme ROSTOV VELIKÝ, nejstarší město severovýchodní Rusi, staré centrum knížectví a sídlo metropolity. Prohlédneme si hrad a nejvzácnější památku - chrám Zesnutí Bohorodice s překrásnými freskami a samostatnou zvonicí. Přesun do JAROSLAVLE (UNESCO), kde naši pozornost upoutají zbytky opevnění, Svatá brána a chrám Proměnění Páně.
  • 5. DEN Ve starobylém městě KOSTROMA si prohlédneme IPATĚVSKÝ KLÁŠTER s malebným chrámem Nejsvětější Trojice a sousední skanzen ruské vesnice. Odpoledne se zastavíme ještě v městečku PLJOS, které se díky své malebnosti stalo vyhledávaným místem ruských krajinářů, především malíře LEVITANA, který zde má své muzeum.
  • 6. DEN Navštívíme jedno z nejkrásnějších ruských měst SUZDAL (UNESCO). Prohlédneme si hradní čtvrť s chrámy, jejichž cibulovité věžičky se zvedají na pozadí dřevěných domků a zeleně. V nedalekém VLADIMIRU (UNESCO) vstoupíme slavnou ZLATOU BRANOU do Kremlu a prohledneme si chrám Zesnutí Panny Marie s freskami od Rubleva. Za městem se ještě zastavíme při ústí Něrli do Kljazmy u starobylého chrámu PANNY MARIE POMOCNÉ NA NĚRLI, nejkrásnějšího díla raného ruského stavitelství.
  • 7. DEN Dopoledne transfer na letiště. Odlet z Moskvy zpět do ČR.


NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Praha


UBYTOVÁNÍ:
6x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu v 2lůžkových pokojích


STRAVOVÁNÍ:
6x polopenze


CENA ZAHRNUJE:
zpáteční letenka do Moskvy včetně let. tax a poplatků cca 5 500 Kč, doprava klimatizovaným autobusem, 6x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu ve 2lůžkových pokojích s polopenzí, pobytová taxa, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.


CENA NEZAHRNUJE:
vstupy, víza a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“


PŘÍPLATKY:
1lůžkový pokoj 2 800 Kč, vízum do Ruska cca 1750 KčCopyright © 2013 - 2014 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist