Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

SRBSKO S TURISTIKOU

GURMÁNSKÉ PUTOVÁNÍ SRBSKEM S TURISTIKOUChcete-li si v letních měsících odpočinout od narvaných pláží, měst přeplněných zahraničními návštěvníky a hor, které spíše připomínají promenádu než místo pro aktivní odpočinek a meditaci v klidu, tak nehledejte kompromis. Vydejte se s námi do Srbska - země překrásných soutěsek, kouzelných krasových útvarů, lahodných nápojů a balkánských specialit. Tato země, která se může počtem přírodních krás a kulturních památek hrdě srovnávat se svými balkánskými sousedy, vás určitě uchvátí. Téměř každý den je na programu procházka či túra, a přitom zbyde čas na poznání tradic, folklóru a především kuchyně jednotlivých oblastí středního Balkánu. Jelikož většina významných horských masívů leží na hranicích se sousedními zeměmi, bude se nám naskýtat kromě nádherných horských scenérií i pohled do sousedních zemí. A přitom budeme mít stále celé Srbsko pod sebou jako na dlani. Tento zájezd vytvořil a provází Kamil Hanák.TERMÍN: 10.07. – 20.07.2014

CENA: 14.790,- Kč

PROGRAM ZÁJEZDU 

 • 1. DEN Cesta přes Maďarsko do Srbska.
 • 2. DEN Ráno příjezd do centrálního Srbska. Na břehu Dunaje si prohlédneme římský vojenský tábor VIMINACIUM, dále nejmalebnější srbskou hradní zříceninu GOLUBAC a posléze následuje LEPENSKI VIR s etnografickým parkem a světově jedinečným mezolitickým nalezištěm. Celou scenérii uzavírá KAZANSKÁ SOUTĚSKA v blízkosti majestátní přehradní hráze Železných vrat. Nocleh v hotelu s výhledem do Evropy.
 • 3. DEN Dopolední túra v kaňonu řeky VRATNA se souborem tří kamenných bran (skalních mostů) a stejnojmenným monastýrem. Odpolední návštěva proslulých RAJACKÝCH VINNÝCH SKLÍPKŮ s ochutnávkami, při dostatku sil v podvečer procházka v jedné z největších a nejlépe zachovaných památek římské palácové architektury v Evropě, v GAMZIGRADU (UNESCO). Nocleh v hotelu v Zaječaru.
 • 4. DEN Přesuneme se do lázeňského střediska SOKO BANJA, kde nás čeká turistika v pohoří OZREN. Po výstupu na pevnost SOKO GRAD si vyšlápneme na vrcholek hor s jeskyní, kamenem lásky a nejvyšším srbským vodopádem Ripaljka. V podvečer se ještě projdeme po pamětihodnostech samotných lázní Soko Banja, kde budeme rovněž nocovat.
 • 5. DEN Většinu dne strávíme celodenní turistikou v pohoří STARA PLANINA na hranicích s Bulharskem. Vydáme se na nejvyšší horu současného Srbska MIDŽOR (2169 m), odpoledne si zameditujeme v kouzelné atmosféře pravoslavného monastýru sv. Jiří ve vsi TEMSKA a po silnici lemující antickou vojenskou cestu směřující do Cařihradu se přesuneme do PIROTU, slavného střediska výroby koberců s dominantou Momčilova hradu.
 • 6. DEN Po ranní zastávce v klášteře POGANOVO se vydáme na turistiku do pohoří SUVA PLANINA a vystoupíme na její vrchol TREM (1808 m). Podvečer strávíme v NIŠI, metropolí jižního Srbska s pevností, věží ĆELE-KULA vytvořené z lebek srbských bojovníků a s římskými vykopávkami MEDIANA. Nocovat budeme v lázeňském městě NIŠKA BANJA.
 • 7. DEN Dopoledne návštěva tajemné DJAVOLJA VAROŠE (Ďáblova města) s unikátními zemními pyramidami. Odpoledne turistika v NP v pohoří KOPAONIK zvaném „Střecha Srbska“. Nejprve zdoláme žulové MARKOVY STĚNY a vydáme se na výstup na nejvyšší horu pohoří - PANČIĆEV VRH (2017 m) s Nebeskou stolicí - zbytky starého pravoslavného chrámu. Večer přesun do gurmánského hotelu, kde na nás kromě noclehu a odpočinku budou čekat místní speciality z divočiny.
 • 8. DEN Dopoledne turistická procházka v pohoří GOLIJA. Po poledni přejezd přes PEŠTERSKOU NÁHORNÍ PLOŠINU ke kaňonu řeky UVAC, kde nás čeká plavba v úžasném meandru této řeky. Na nocleh se přemístíme do pohoří ZLATAR.
 • 9. DEN Tento den budeme věnovat scenériím pohoří TARA a ZLATIBOR. Dopoledne projížďka slavnou historickou úzkokolejkou po ŠARGANSKÉ OSMICI do skanzenu DRVENGRAD vystavěném slavným režisérem Emirem Kusturicou. Odpoledne SIROGOJNO se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami, posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s říčkou Ponor tvořící přehrazené kaskádovité stupně. Nocleh v hotelu ve Zlatiboru.
 • 10. DEN Ráno přejezd do klimatických lázní DIVČIBARE obklopených ze všech stran pohořím MALJEN. Celodenní turistika v pohoří Maljen s možností ochutnávek místních specialit. Večer odjezd směrem k maďarským hranicím.
 • 11. DEN Návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.


NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava


SVOZ:
Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto od 3 osob


UBYTOVÁNÍ:
8x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích


STRAVOVÁNÍ:
polopenze (gurmánské speciality jsou součástí polopenze), 1x ochutnávka sýrů a rakije


CENA ZAHRNUJE:
pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem (cca 3500 km), 8x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu ve 2lůžkových pokojích, 8x polopenze (gurmánské speciality jsou součástí polopenze), 1x ochutnávka sýrů a rakije, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály


CENA NEZAHRNUJE:
vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“


PŘÍPLATKY:
1lůžkový pokoj 2 800 Kč

Copyright © 2013 - 2014 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist