Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

VELKÝ OKRUH UKRAJINOU

SVĚTEM HUCULŮ A KOZÁCKÝCH ATAMANŮ SE ZASTÁVKOU V ČERNOBYLUNabízíme Vám netradiční zájezd s neobvyklým pohledem na Ukrajinu. Většina zájezdů mířících do této kouzelné země má za cíl pouze jen určitý region nebo oblast. My se tentokrát pokusíme představit Vám Ukrajinu v celé její rozmanitosti s přihlédnutím k našim národním dějinám, které symbolizují taková místa jako je Zborov či Sokolovo. Navíc je toho jediný zájezd, který Vám v plné šíři umožní srovnání nejen krajiny a venkova západní a východní Ukrajiny, ale také nejvýznamnějších měst a způsobu života v obou částech této rozsáhlé země. A samozřejmě nebudou chybět ani bohaté etnografické oblasti Zakarpatí, Huculských krajů, severní Bukoviny nebo Podolí. Vrcholy zájezdu budou nádherná města Ivano-Frankivsk, Černovice, Kamenec Podolský či Lvov na západě, ale také i moderní Dněpropetrovsk či uhlazený Charkov na východě, starobylé památky Kyjevské Rusi v hlavním městě či rekonstrukce kozácké metropole Záporožská Seč, především však apokalyptický areál jaderné elektrárny v Černobylu. Tento zájezd vytvořil a provází Kamil Hanák.TERMÍN: 05.06. – 15.06.2014

CENA: 15.490,- KčPROGRAM ZÁJEZDU 

 • 1. DEN Odjezd z České Republiky přes Slovensko směrem na ukrajinskou hranici.
 • 2. DEN Ráno přijedeme na Ukrajinu. Nejprve navštívíme UŽHOROD (Divadelní náměstí, hrad, skanzen zakarpatské vesnice) a pak se vydáme do MUKAČEVA, kde si prohlédneme hrad a staré město.
 • 3. DEN Dopoledne navštívíme elegantní a kultivovaný IVANO-FRANKIVSK, jehož polský styl charakterizují mnohá náměstí a bulváry. V odpoledních hodinách podnikneme přejezd se zastávkami romantickou horskou krajinou přes významné huculské vesničky JAREMČE a VOROCHTA v povodí řeky Prut. Přes Verchovinu na úpatí Karpat zamíříme do huculského střediska KOSIV.
 • 4. DEN V první části dne si prohlédneme ČERNOVICE (UNESCO), hlavní město historické rumunské Bukoviny, které však bylo velmi ovlivněno rakouskou kulturou a architekturou. Po poledni navštívíme jeden z nejznámějších ukrajinských hradů CHOTYN postavený moldavským knížetem Štěpánem Velikým. Posléze nás čeká nekrásnější ukrajinské středověké město KAMENEC-PODOLSKÝ - středisko historického území Podolí.
 • 5. DEN Ráno strávíme návštěvou obřího hradu ve vsi MEDŽYBIŽ nad řekou Jižní Bug i místního židovského hřbitova s hrobem Ba’ala Šema Tova, zakladatele chasidského hnutí. V podolském městě VINNYCJA si kromě zachovalého centra prohlédneme muzeum Afgánské války ve vodárenské věži, unikátní dřevný kostelík sv.Mikuláše a za městem ostatky Hitlerova bunkru Wehrwolf s vojenským muzeem. Poslední zastávku učiníme ve městě UMANI, kde si prohlédneme ukrajinské Versailles, národní dendrologický park SOFIJIVKA.
 • 6. DEN Dopoledne se přes KRYVYJ RIH, železářské a hutnické srdce Ukrajiny, přesuneme do ZÁPOROŽÍ na ostrov CHORTYCA s rekonstrukcí kozácké metropole Záporožské Seče. Posléze zastávka v DNĚPROPETROVSKU, třetím největším městě Ukrajiny. Zde se moderní mrakodrapy kloubí se zbytky historického jádra a pravoslavnými katedrálami.
 • 7. DEN Ve vesničce SOKOLOVO, kde byly r. 1943 poprvé nasazeny československé jednotky při vojenské operaci na východní frontě, se pokloníme památce našich padlých včetně kapitána Otakara Jaroše a navštívíme místní Muzeum válečného bratrství. Pak se přesuneme do CHARKOVA, druhého největšího města Ukrajiny. Odpoledne strávíme v malebné POLTAVĚ nazvané „duší Ukrajiny“. Nejprve se z centra vydáme na panoramatickou vyhlídku Belveder, komplex Chrestovozdviženského kláštera a rozsáhlý areál připomínající slavnou rusko-švédskou bitvu u Poltavy roku 1709 s mnoha památkami, chrámy a muzei.
 • 8. DEN Celodenní návštěva KYJEVA s prohlídkou nejvýznamnějších památek hlavního města: KYJEVSKO-PEČERSKÁ LAVRA (UNESCO) s rozsáhlými katakombami, Chreščatyk, Náměstí nezávislosti, chrám sv. Vladimíra, Zlatá brána, katedrála sv. Sofie (UNESCO), kostel sv. Ondřeje a významná muzea.
 • 9. DEN Dopoledne výlet do ČERNOBYLSKÉ „ZÓNY“. Návštěva mrtvého města PRIPJAŤ s výhledem na jadernou elektrárnu ČERNOBYL. Odpoledne přejezd na západní Ukrajinu do významného klášterního střediska POČAJIV.
 • 10. DEN Po ranní návštěvě Počajivského kláštera přesun do ZBOROVA k památníku českých legionářů. Odpoledne prohlídka LVOV. Večer odjezd na hranice a noční přejezd přes Polsko.
 • 11. DEN V dopoledních hodinách návrat do České Republiky.


NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Olomouc


SVOZ:
Brno od 3 osob


UBYTOVÁNÍ:
8x nocleh v hotelu v 2lůžkových pokojích


STRAVOVÁNÍ:
8x polopenze


CENA ZAHRNUJE:
pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem, 8x nocleh v hotelu s polopenzí v 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály


CENA NEZAHRNUJE:
vstupní poplatek za návštěvu Černobylu (cca 50-100 USD, dle počtu zájemců), další vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“


PŘÍPLATKY:
1lůžkový pokoj 3 000 KčCopyright © 2013 - 2014 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist