Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

RUMUNSKÉ VALAŠSKO

TAJEMNÝM VALAŠSKEM AŽ DO DUNAJSKÉ DELTYValašsko, které se spolu s Moldavskem a Sedmihradskem stalo základem nového moderního Rumunska, je typickým balkánským státem vzniklým ve středověku, jenž kromě bohaté historie může nabídnout i pestrou škálu pamětihodností a přírodních skvostů. Pojeďte s námi objevovat svět starého Valašska, místa jako jsou stará hlavní města a knížecí dvory, kouzelné kláštery s hrobkami valašských panovníků, malebné soutěsky Jižních Karpat, úchvatné přírodní scenérie a bohatý živočišný i rostlinný svět delty Dunaje. Chybět nebudou ani vykopávky z antické doby, lázeňská města či relaxace na břehu Černého moře. Tento zájezd vytvořil a provází Kamil Hanák.TERMÍN: 17.06. – 27.06.2014

CENA: 14.990,- KčPROGRAM ZÁJEZDU 

 • 1. DEN Odjezd z ČR, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.
 • 2. DEN Putování začneme návštěvou záhadného město DEVA, na jehož hradě sídlí džinové - nelítostní duchové RETEZATSKÝCH HOR. Ve městě HUNEDOARA si prohlédneme hrad CORVIN, pověstné sídlo královského rodu Hunyadiů. Odpoledne se přesuneme do antického střediska SARMIZEGETUSA. Nocleh na úpatí pohoří RETEZAT.
 • 3. DEN První valašské město, které navštívíme, bude TÂRGU JIU, kam se sjíždějí milovníci moderního umění z celého světa za slavnými díly světoznámého sochaře Constantina Brâncuşiho. Odpoledne na jižních svazích pohoří MUNŢII CĂPĂŢÂNEI navštívíme nejprve Ženskou jeskyni v úchvatné GALBENULSKÉ SOUTĚSCE a posléze jeskyni a klášter POLOVRAGI v OLTEŢSKÉ SOUTĚSCE s nádhernou freskovou výzdobou. Spát budeme v oblasti města MĂLDĂREŞTI, kde je možno si prohlédnout dvě poslední kuly (obranné věže balkánského typu) na území Rumunska.
 • 4. DEN Ráno si zameditujeme v památce UNESCO - klášteře HOREZU s jedinečnou valašskou architekturou. Pak přejedeme do OLTSKÉ SOUTĚSKY, jedné z nejmalebnějších scenérií současného Rumunska. Ve vesničce BUJORENI se zastavíme ve skanzenu s muzeem lidové architektury. Pak se vydáme na procházku podél přehradní nádrže ke klášteru TURNU s kouzelnými výhledy na okolní horstva. V nejstarší byzantské památce starého Valašska, úchvatném klášteře COZIA, se pokloníme ostatkům otce vlasti Mircei Starého. Nocleh na jezeře LACU VIDRARU s dramatickými kulisami pohoří FAGARAŞ.
 • 5. DEN Následující den zahájíme romantickou plavbou po jezeře LACU VIDRARU, odkud vyrazíme k ruinám pravého Drákulova hradu POIENARI nedaleko jezera. Odpoledne se seznámíme s nejstaršími hlavními městy starého Valašska: CURTEA DE ARGEŞ, prohlédneme si zbytky knížecího sídla s mnoha kostely a biskupským chrámem s pohřebištěm valašských knížat, a při prohlídce knížecího paláce a sídelního kláštera v metropoli CÂMPULUNG zavzpomínáme na zakladatele valašského státu Rudu Negru.
 • 6. DEN Po dopolední návštěvě TÂRGOVIŞTE s knížecím palácem a několika církevními památkami se zastavíme v královském zámku MOGOŞOAIA a v nedalekém SNAGOVU, kde se na stejnojmenném jezeře nachází ostrov s klášterem a hrobkou knížete Drákuly. Cestou na nocleh podnikneme návštěvu vinařského střediska MURFATLAR, v němž nám místní vinařské závody nabídnou ochutnávku vína. Dvě noci budeme spát v KONSTANTĚ.
 • 7. DEN Návštěvu přímořského kraje Dobrudža začneme nejmonumentálnější antickou památkou v Rumunsku TROPAEUM TRAIANI nedaleko ADAMCLISI. Posléze se přesuneme na mořský břeh za relaxací a koupáním. Odpoledne si v KONSTANTĚ (Constanţa) po odpolední kávě dopřejeme prohlídku významných pamětihodností včetně mešity v maurském slohu, sochy římského básníka Ovidia, akvária, Janovského majáku a secesního kasina.
 • 8. DEN Dopoledne koupání a relaxace na břehu moře. Kolem oběda návštěva vykopávek proslulého antického města HISTRIA a následně přesun do městečka BABADAG s úchvatnou mešitou a orientální atmosférou. Nocleh ve městě TULCEA přezdívaném „Práh Dunajské delty“.
 • 9. DEN Celodenní výlet na loďkách po rameni BRAŢUL SFÂNTU GHEORGHE, prohlídka ptačí říše a vodního světa DUNAJSKÉ DELTY, mnoha jezer a rybářských vesnic. Nocleh ve stejném hotelu.
 • 10. DEN Návštěva rumunské metropole BUKUREŠTI, kde si zavzpomínáme na zašlou slávu této Paříže východu. Prohlédneme si KRÁLOVSKÝ PALÁC, Rumunské Atheneum, bývalé ústředí Komunistické strany se známým balkónem, odkud Ceauşescu pronesl svůj poslední projev, řadu starobylých bukurešťských chrámů, a chybět rozhodně nebude ani PALÁC PARLAMENTU, třetí největší budova na světě, a MUZEUM RUMUNSKÉ VESNICE. Ve večerních hodinách odjezd domů.
 • 11. DEN Přejezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.


NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava


SVOZ:
Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto od 3 osob


UBYTOVÁNÍ:
8x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích


STRAVOVÁNÍ:
8x polopenze


CENA ZAHRNUJE:
pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem, 8x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály


CENA NEZAHRNUJE:
vstupy (cca 300 RON) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“


PŘÍPLATKY:
1lůžkový pokoj 3 300 KčCopyright © 2013 - 2014 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist