Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...Milí zlatí, kamarádi a přátelé cestování,


sezóna roku 2014 je již u konce a je mou ctí moci vám všem touto cestou poděkovat za přízeň v uplynulém roce i v předchozích letech a stejně jako každý rok vám představit nabídku zájezdů na další cestovatelskou sezónu.

Nejprve představím novinky, na které se spousta z vás těší, a začnu milovaným Balkánkem, kam již vozím své drahé klienty půl druhého desetiletí, a jehož přírodní, kulturní i folklórní bohatství stále představuje téměř bezednou studnu.

Konečně přichází tolik očekávaná poctivá poznávačka po BOSNĚ A HERCEGOVINĚ. Rozhodně potěším ty z vás, kteří již se mnou byli v DIVUKRÁSNÉ ALBÁNII, STŘEDOVĚKÉM SRBSKU nebo v BULHARSKU ZA BABOU VANGOU, poněvadž zájezd do Bosny je koncipován ve stejném duchu :-) a rozhodně nebude prost nejen nového poznání, ale především živé atmosféry a veselých zážitků, o kterých budete ještě svým pravnukům vyprávět.

Další balkánskou novinkou je POHODOVÝ TÝDEN VE ZLATIBORU. Po úspěšném a dosud populárním pohodovém týdnu v Prokletých horách v Černé Hoře, který jsem již předal svým nástupcům, vám představím srbský Zlatibor. Na příjemných túrách protáhneme tělo, nadýcháme se čistého vzduchu z borových lesů, náš zrak se pokochá nádhernými scenériemi zlatiborských vrcholků, salaší a strání posetých tisícihlavými stády ovcí, a naše nohy pošlapou v rytmu, který bude udávat Bregović, Kusturica, lahodný vranac i řízná dunja (ti kteří neznají, poznají…).

Pro milovníky zájezdů k našim nejbližším sousedům za historií, kulturou a uměním zde mám skutečný a nefalšovaný ZAPOMENUTÝ SVĚT VÝCHODNÍHO PRUSKA. Pojem Prusko býval v našem historickém vnímání chápán vždy v negativním kontextu, jako symbol militantní germánské rozpínavosti. Přitom české povědomí o pruské pravlasti a pruských dějinách je velmi malé. A právě na tomto zájezdě máte možnost poodhalit roušku tajemství, jež historické Prusko i dnešní Kaliningradská oblast ukrývá.

A třešničkou na dortu nadcházející sezóny je bezpochyby putování DIVOKÝM KAVKAZEM AŽ KE KOLÉBKÁM CIVILIZACE, což je bohatý poznávací zájezd do Arménie a Gruzie. Kavkazské kláštery a magické chrámy, štíty mohutných velehor, tesklivý arménský duduk i gruzínský polyfonní zpěv, rozmanité gurmánské speciality obou kuchyní a na jazyku rozplývající se vínko i prvotřídní koňáček – to vše představují tyto úchvatné jihokavkazské země. V nabídce je možnost poznání obou zemí zároveň na jednom zájezdě anebo samostatný zájezd do ARMÉNIE a samostatný zájezd do GRUZIE.

Kromě novinek nechybí v nabídce pro příští sezónu ani hvězdné cestovatelské stálice čili oblíbené zájezdy, které již se mnou absolvovaly stovky našich klientů: ALBÁNIE S TURISTIKOU, BĚLORUSKO, VELKÝ OKRUH MAĎARSKEM, BULHARSKO, MOLDAVSKO S RUMUNSKEM, UZBEKISTÁN, VELKÉ PUTOVÁNÍ ZÁPADNÍM BALKÁNEM, VELKÝ OKRUH POLSKEM i malebné JIHOVÝCHODNÍ POLSKO pod vrcholky karpatských hor. Ti z vás, kdož měli a stále mají zájem o VELKÉ PUTOVÁNÍ UKRAJINOU - SVĚTEM HUCULŮ A KOZÁCKÝCH ATAMANŮ SE ZASTÁVKOU V ČERNOBYLU, nemusí zoufat, protože tento zájezd se zcela jistě vrátí do katalogu v roce 2016, jakmile se situace uklidní. Ukrajině držím palce a těším se z jejich nabyté svobody!

Pro milovníky Severní Ameriky mám opět v nabídce NEW YORK S WASHINGTONEM, KOLÉBKY HISTORIE USA (NEW YORK, BOSTON A FILADELFIE), CHICAGO i poznávací zájezd po KANADSKÝCH VELKOMĚSTECH.

Přeji vám všem krásný barevný podzim, vychutnejte si kouzlo praskajícího ohně i laskavého tepla u svých krbů a pokud náhodou právě popíjíte vínko či jinou lahodnost dovezenou z našich zájezdů, tak přeji na zdraví! A už se na vás moc těším.

Váš Kamil Hanák

PŘEHLED ZÁJEZDŮ V ROCE 2015


Copyright © 2013 - 2018 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist