Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

VELKÝ OKRUH KUBOU

LEGENDÁRNÍ OSTROV SVOBODYNávštěvu Perly Karibiku rozhodně neodkládejte. V poslední době se sice cestovní kanceláře předhánějí v nabídkách pobytů na kubánských plážích, avšak s touto úžasnou zemí plnou protikladů se můžete důkladně a příjemnou formou seznámit pouze na poctivém poznávacím zájezdu. Poznávat tuto kulturně bohatou zemi, kde se dodnes v pestrobarevných koloniálních ulicích snoubí sovětské žigulíky s americkými krasavci z padesátých let, znamená objevovat svět původních indiánských obyvatel, prvních evropských mořeplavců, slavnou éru pěstitelů tabáku, kávy či cukrové třtiny, přepychovou koloniální architekturu, svět afrických otroků s rytmickou hudbou a pohanskými kulty, a konečně i osudové změny druhé poloviny dvacátého století. Ostrovem, který obdivoval Kryštof Kolumbus, národní bard José Martí i velký literát a dobrodruh Ernest Hemingway, se dodnes line živá hudba prosycená vůní nejjemnějšího tabáku a příchutí opojného rumu. Tento zájezd je určen nejen všem milovníkům kubánské historie, hudby, architektury a přírody, ale rovněž požitkářům všech mastí. Zájezd připravil a krajinou, historií i slovutnými požitky provází Kamil Hanák.TERMÍN:

05.03. – 22.03.2020

23.10. – 09.11.2020

CENA: 65.990,- Kč

"Nikdy v životě jsem neviděl krásnější místo. Břehy lemují stromy, jaké jsem doma nikdy nepoznal, s květy a ovocem nejneobvyklejších druhů, a mezi jejich větvemi se ozývá příjemné švitoření ptáků. Všude se tyčí bezpočet palem. Cítil jsem se tak šťastný, když jsem se kochal pohledem na tyto květinové zahrady a zelené lesy a naslouchal zpěvu ptáků, že jsem se odtud nemohl odtrhnout a pokračovat v cestě. Tento ostrov je opravdu ta nejkrásnější země, jakou kdy lidské oko spatřilo."


- z deníku Kryštofa Kolumba

PROGRAM ZÁJEZDU 

 • 1. DEN Odletíme z Prahy. Po příletu do HAVANY se ubytujeme na dvě noci v hotelu a nasajeme atmosféru večerního města.
 • 2. DEN Naše první setkání s Havanou bude ve čtvrti HABANA VIEJA (UNESCO). Prohlídku zahájíme v srdci města na PLAZA DE LA CATEDRAL, odkud se přes památky v okolí PLAZA DE ARMAS přesuneme k havanským pevnostem REAL FUERZA a PUNTA. Odpoledne vyrazíme na lodní výlet k poutnímu kostelu NUESTRA SEÑORA DE LA VÍRGEN DE REGLA s posvátnou černou Madonou. Cestou se z lodi pokocháme úžasnými pohledy na Starou Havanu. Ve zbylé části dne se projdeme po výstavní třídě PRADO až k budově KAPITOLU.
 • 3. DEN Pokračujeme v prohlídce Havany. Ve čtvrti VEDADO se projdeme po nábřeží MALECÓN, shlédneme náměstí PLAZA DE LA REVOLUCIÓN, MEMORIAL JOSÉ MARTÍ, a monumentální hřbitov NECRÓPOLIS DE COLÓN. Ve zbylé části dne se budeme věnovat elegantní vilové čtvrti MIRAMAR, případně vyhlášenému nočnímu klubu TROPICANA. Přejedeme na západ Kuby do pohoří SIERRA DEL ROSARIO, kde strávíme dvě noci.
 • 4. DEN Po prohlídce města PINAR DEL RÍO i místní továrny na doutníky se vydáme do nejslavnějšího a nejkrásnějšího kubánského údolí VALLE DE VIÑALES (UNESCO). Čekají nás malebné krasové útvary zvané MOGOTY s významnými lokalitami jako MURAL DE LA PREHISTORIA, jeskyněmi PALENQUE DE LOS CIMARRONES a CUEVA DEL INDIO či městečkem VIÑALES.
 • 5. DEN Po snídani se u města SOROA pokocháme největší orchidejovou zahradou na světě a přejedeme do poutní svatyně SANTUÁRIO DE SAN LÁZARO nedaleko Havany. Navštívíme i Hemingwayovu vilu FINCA LA VIGÍA a v HAVANSKÉ ZÁTOCE si ještě prohlédneme pevnost CASTILLO DEL MORRO. Cestou na hotel se zastavíme u mostu BACUNAYAGUA nad malebným údolím VALLE DE YUMURÍ.
 • 6. DEN Ráno zasvětíme městu MATANZAS zvanému "Kreolské Benátky" či "Kubánské Athény" a za městem si prohlédneme ohromující jeskyni BELLAMAR. Další část dne strávíme buď na plážích VARADERA nebo si projdeme stejnojmenné městečko a rezervaci PUNTA HICANOS. Odpoledne se ještě krátce zastavíme v zapomenutém přímořském městečku CÁRDENAS a na nocleh se přesuneme do města SANTA CLARA.
 • 7. DEN Dopoledne si prohlédneme město SANTA CLARA, které nejen dalo název celému ostrovu (indiánský název CUBANACÁN znamená Střed světa), ale proslavila ho též rozhodující bitva poslední revoluce. Po návštěvě mauzolea CHE GUEVARY se přesuneme do malebného koloniálního městečka REMEDIOS. Na nocleh se přemístíme do MORÓNU.
 • 8. DEN Ráno v šest si poslechneme zpěv KOHOUTKA Z MORÓNU, projdeme se po pestrobarevných ulicích města a v nedalekém CIEGO DE ÁVILA si kromě skvělého muzea vyrazíme i na jednu z pevnůstek zvaných LA TROCHA. Odpoledne budeme věnovat "legendárnímu" městu CAMAGÜEY (UNESCO) s půvabnou koloniální architekturou. Spát budeme ve městě BAYAMO.
 • 9. DEN Po snídani si prohlédneme město BAYAMO, druhé nejstarší na Kubě a současně kolébku boje za svobodu Kuby. Odsud přejedeme do poutního místa BASÍLICA DEL COBRE se zázračnou sochou VÍRGEN DEL COBRE, ochránkyně a patronky Kuby. Odpoledne se budeme věnovat druhé kubánské metropoli SANTIAGO DE CUBA. Projdeme si památky v okolí PARQUE CÉSPEDES, navštívíme slavná kasárna MONCADA a mauzoleum JOSÉ MARTÍHO na hřbitově SANTA IFIGENIA. Dvě noci strávíme v SANTIAGU DE CUBA.
 • 10. DEN Podél pobřeží se vydáme na památný statek GRANJITA SIBONEY, odkud Abel Santamaría vedl útok na kasárna Moncada. Projedeme VALLE DE LA PREHISTORIA k areálu MUSEOS Y EXPOSICIONES DE LA PUNTA. Po poledni nás čeká koupání na pláži PLAYA DAIQUIRÍ. Na pobřeží si také prohlédneme impozantní pevnost CASTILLO DEL MORRO (UNESCO).
 • 11. DEN Brzy ráno vyrazíme na východ a cestou do GUANTÁNAMA se zastavíme na vyhlídce MIRADOR LOS MALONES s výhledem na americkou vojenskou základnu. Budeme pokračovat po malebném pobřeží COSTA SUR, kde se odpoledne zastavíme na koupání, a budeme pokračovat po vyhlídkové silnici s pohádkovými scenériemi v kraji LA FAROLA, kde si rovněž vyšlápneme na vyhlídku. Spíme ve městě BARACOA.
 • 12. DEN Ráno si v BARACOA, nejstarším městě na Kubě, prohlédneme kakaovou a kávovníkovou plantáž, zbytky pevností a dřevěný kříž CRUZ DE LA PARRA přivezený KOLUMBEM. Kolem posvátné stolové hory EL YUNQUE přejedeme do města MAYARÍ a odpoledne si v BANES prohlédneme největší archeologické muzeum MUSEO INDOCUBANO BANI a následně i rekonstrukci indiánské vesnice v CHORRO DE MAITA. Nocovat budeme poblíž míst, kde se Kolumbus poprvé vylodil na Kubě.
 • 13. DEN Po snídani vyrazíme do zátoky BAHÍA DE BARIAY k památníku KOLUMBOVA přistání na Kubě a projdeme se po malebném koloniálním městě GIBARA. Po poledni se přesuneme do na vyhlídku MIRADOR DE MAYABE nedaleko HOLGUÍNU, v němž si prohlédneme krásná zelená náměstí včetně katedrály a paláce LA PERIQUERA, případně si ještě po schodech si vyšlápneme na pahorek LOMA DE LA CRUZ s nádherným pohledem na toto "zelené město". Na nocleh přejedeme přes město LAS TUNAS do legendárního CAMAGÜEY.
 • 14. DEN Dopoledne nás čeká SANCTI SPÍRITUS, město zdobené desítkami zrestaurovaných pestrobarevných koloniálních domů i kamenným mostem YAYABO středověkého vzhledu. V údolí VALLE DE LOS INGENIOS (UNESCO) navštívíme historickou cukrovou farmu MANACA IZNAGA včetně monumentální sedmipodlažní věže s jedinečnou vyhlídkou. Zbytek dne i následující dvě noci strávíme v nejzachovalejším historickém městě na Kubě, v TRINIDADU.
 • 15. DEN Ráno se v TRINIDADU (UNESCO) vydáme na hlavní náměstí PLAZA MAYOR a navštívíme nejvýznamnější paláce a muzea. Při toulkách uličkami města nasajeme nezapomenutelnou atmosféru včetně hudebních zážitků. Odpoledne vyrazíme za město do pohoří SIERRA DEL ESCAMBRAY, kde z letoviska TOPES DE COLLANTES vyrazíme na procházku k vodopádu SALTO DEL CARBUNÍ. Po večeři ještě zamíříme do uliček TRINIDADU.
 • 16. DEN V ranních hodinách si prohlédneme v SOLEDAD jednu z největších a nejkrásnějších botanických zahrad a přesuneme se do "PERLY JIHU", podmanivého aristokratického města CIENFUEGOS (UNESCO). Odpoledne nás ještě čeká ZÁTOKA SVINÍ (Bahía de Cochinos), dějiště slavných bojů v roce 1961, muzeum na PLAYA GIRÓN, a pak nedaleká LAGUNA DEL TESORO s krokodýlí farmou. Nocleh v Havaně.
 • 17. DEN V dopoledních hodinách se ještě procházkou rozloučíme s HAVANOU a odpoledne nás čeká odlet do Evropy.
 • 18. DEN Přílet do Prahy.


NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Praha

UBYTOVÁNÍ:
16x ubytování v hotelu nebo hotelovém komplexu v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ:
16x snídaně

CENA ZAHRNUJE:
zpáteční letenka Praha-Havana vč. let. tax a poplatků cca 23.000,- Kč, transfery klimatizovaným minibusem, 16x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály.

CENA NEZAHRNUJE:
vízum: 1690,- Kč, ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".

PŘÍPLATKY:
1lůžkový pokoj 7 500 Kč, vízum 1690 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 990 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 80 000 Kč za 1 590 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 950 Kč


Copyright © 2013 - 2019 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist