Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

SRBSKO - POHODOVÝ TÝDEN S TURISTIKOU VE ZLATIBORU

MALEBNÉ KRÁLOVSTVÍ SUPA BĚLOHLAVÉHO A MAGICKÉ POHOŘÍ ZLATIBORPraví se, že za jasných nocí jsou ve Zlatiboru hvězdy člověku nejblíže. Pravdou je, že toto malebné pohoří ležící v srdci Balkánského poloostrova nabízí díky nekonečným poloninám posetých horskou květenou s pasoucími se stády ovcí a krav jedny z nejkrásnějších scenérií na Balkáně. Zlatibor, který spolu s pohořím Tara a Zlatar vytváří horský subsystém Starovlašsko-rašských hor, svou malebností připomíná spíše ukrajinské Karpaty. Díky své výjimečné kráse, bohatým lesům, příjemnému klimatu, bujným pastvinám a rozlehlým loukám s překrásnými výhledy byl po staletí vyhledáván členy srbské královské rodiny a je dodnes milován turisty ze všech koutů světa. Tento zájezd vytvořil a provází Kamil Hanák.TERMÍN: 09.08. – 17.08.2016

Ubytování v hotelu srbského standardu BRAĆA SEKULIĆ ve Zlatiboru:

CENA: 10.990,- KčUbytování v luxusním ****hotelu MIR ve Zlatiboru:

CENA: 14.990,- Kč

PROGRAM ZÁJEZDU 

  • 1. DEN Odpoledne odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Srbska.
  • 2. DEN V ranních hodinách přijedeme do hotelu ve ZLATIBORU, kde se nejprve ubytujeme. Po snídani a krátké relaxaci se seznámíme s městem ZLATIBOR a vyrazíme na krátkou túru stezkou zdraví k památníku GLAVUDŽA případně na louky s pasoucími se stády nad město Zlatibor.
  • 3. DEN Vyrazíme na celodenní túru od lyžařského střediska na nejvyšší hoře TORNIK, přes malebnou vesničku STUBLO k ženskému klášteru DUBRAVA nad mohutným kaňonem řeky UVAC. Zlatiborské vrcholy budeme mít jako na dlani, uprostřed nichž se bude vyjímat vulkanická magická kráska – hora OŠTRIK.
  • 4. DEN Dopoledne přejezd na MOKROU GORU kde nastoupíme na věhlasný historický vláček, který nás proveze úchvatnými scenériemi po ŠARGANSKÉ OSMICI. Za poslechu melodií srbské lidové hudby se budeme zastavovat v místech, kde se natáčel film „Život je zázrak“. Na režiséra EMIRA KUSTURICU si rovněž vzpomeneme při návštěvě filmové vesničky DRVENGRAD v osadě MEĆAVNIK. Poté se zastavíme v KREMNĚ v rodném domku srbských věštců TARABIĆŮ a přesuneme se do pohoří TARA na túru od kláštera RAČA na panoramatickou vyhlídku na řeky DRINU a bosenskou stranu.
  • 5. DEN Ráno přesun ke Zlatarskému jezeru odkud se vydáme na hřebenový přechod s úžasnými výhledy na údolí řeky UVAC na jedné straně a Lim na druhé. Hřebenová cesta nás provede krajinou zapomenutého času, světem malebných samot, salaší a starobylého zlatiborského venkova s výhledy na okolní masivy. Pak se přesuneme do lázeňského městečka PRIBOJSKA BANJA a na relaxaci s koupelí ve ZLATARSKÉM JEZEŘE.
  • 6. DEN Vyvrcholením tohoto pohodového zájezdu bude návštěva velkolepých meandrů řeky UVAC. Ráno se přesuneme k nástupu na pěší túru, odkud vystoupáme k vyhlídce na kaňon řeky a hnízdiště SUPA BĚLOHLAVÉHO. Z vyhlídky pak sestoupíme podél meandrů k nástupištím na lodě. Vyrazíme na dobrodružnou plavbu po řece UVAC s několika zastávkami u jeskyní a dalších vyhlídek.
  • 7. DEN Dopoledne vyrazíme od hotelu přes hřebeny JEDINI BOR (1007 m.n.m.), ČUKER (1358 m.n.m.) na nejkrásnější panoramatickou túru až na vrcholek ČIGOTY (1365 m.n.m.). Posléze sestoupíme a vrátíme se do Zlatiboru, kde si užijeme odpolední volno.
  • 8. DEN Dopoledne návštěva SIROGOJNA se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami. Posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s říčkou PONOR tvořící přehrazené kaskádovité stupně. Odpoledne opustíme Zlatibor a zamíříme na sever Srbska.
  • 9. DEN Návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.


NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava

SVOZ:
Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto od 3 osob

UBYTOVÁNÍ:
6x ubytování, 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením

STRAVOVÁNÍ:
7x snídaně, 6x večeře

CENA ZAHRNUJE:
6x nocleh, 7x snídaně, 6x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

CENA NEZAHRNUJE:
vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

PŘÍPLATKY:
1lůžkový pokoj ve standardním hotelu 1 900 Kč, ve ****hotelu 3 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 270 Kč


Copyright © 2013 - 2016 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist