Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

TORONTO - NIAGARA - OTTAWA - MONTREAL - QUÉBEC

NEJSLAVNĚJŠÍ MĚSTA KANADY A NIAGARSKÉ VODOPÁDY V BARVÁCH PODZIMU


Pojeďte s námi prožít kanadský podzim v oslnivé atmosféře čtyř úchvatných velkoměst a jednoho skvostného vodopádu. Navštívíme dynamicky se rozvíjející Toronto, finanční a obchodní srdce Kanady s mnoha muzei a úžasnou architekturou, necháme se unést majestátní krásou Niagarských vodopádů, pokocháme se důstojným půvabem hlavního města Ottawy s jeho ústředními vládními budovami a věhlasnými galeriemi, okouzlí nás frankofonní Montreal, kde se kloubí spleť ultramoderních mrakodrapů se světem koloniálních staveb a neogotických katedrál, a nakonec se pohroužíme do kouzelné atmosféry úzkých uliček, kamenných domů a útulných kaváren v hradbami obehnaném Québeku s duchem sladké Francie. Tento zájezd vytvořil a provází Kamil Hanák.TERMÍN: 21.10. – 29.10.2016

CENA: 48.900,- KčPROGRAM ZÁJEZDU 

  • 1. DEN Odlet z Prahy – přílet do TORONTA, transfer do hotelu.
  • 2. DEN Návštěvu TORONTA zahájíme prohlídkou věže CN TOWER s vyhlídkou na město z výšky 447 metrů. Pak vyrazíme kolem stadionu ROGERS CENTRA směrem k HOKEJOVÉ SÍNI SLÁVY a pokračujeme ke STARÉ TORONTSKÉ RADNICI. Od chrámu NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE se vydáme kolem soudní budovy OSGOODE HALL do QUEEN’S PARKU s budovou PARLAMENTU STÁTU ONTARIO a areálem TORONTSKÉ UNIVERZITY. Odpoledne se pokocháme neogotickým skvostem CASA LOMA a krásou viktoriánského paláce SPADINA HOUSE.
  • 3. DEN Výlet k hranicím s USA k věhlasným NIAGARSKÝM VODOPÁDŮM. Zde si z vyhlídkové věže SKYLON TOWER prohlédneme scenérie HORSESHOE FALLS a AMERICAN FALLS. Potom poplujeme na lodi MAID OF THE MIST až k samotným vodopádům. Zájemci se mohou vydat výtahem a skalními tunely na vyhlídkovou plošinu pod vodopády. Cestou zpět do Toronta se v provinčním městě HAMILTONU ještě zastavíme v zámku DUNDURN CASTLE.
  • 4. DEN Dopoledne máme na výběr prohlídku některého ze slavných torontských muzeí: ART GALLERY OF ONTARIO (kanadské umění, Sedma-malíři kanadské divočiny, umění Inuitů, největší kolekce soch Henryho Moora), futuristicky vyhlížející ROYAL ONTARIO MUSEUM, GARDINER MUSEUM OF CERAMIC ART nebo BAŤOVO MUZEUM OBUVI. Odpoledne přejezd do OTTAWY.
  • 5. DEN Celodenní návštěvu OTTAWY začneme prohlídkou BUDOVY KANADSKÉHO PARLAMENTU připomínající Londýnský Westminster. Následně si prohlédneme NÁRODNÍ VÁLEČNÝ PAMÁTNÍK a budeme pokračovat kolem KANÁLU RIDEAU (UNESCO) k NÁRODNÍ GALERII, královské mincovně ROYAL CANADIAN MINT a katedrále NOTRE-DAME. Večer odjezd do MONTREALU.
  • 6. DEN Prohlídku Montrealu začneme ve Starém přístavu VIEUX-PORT u koloniálního MARCHÉ BONSECOURS. Kolem sídla městské rady CHÂTEAU RAMEZAY přejdeme k bazilice NOTRE-DAME DE MONTRÉAL a pokračujeme ke katedrále MARIE-REINE-DU-MONDE, podzemnímu městu UNDERGROUND CITY až ke katedrále CHRIST CHURCH. Odpoledne nás čeká OLYMPIJSKÝ PARK a návštěvu města ukončíme nad městem na pahorku MONT ROYAL prohlídkou druhého největšího dómu na světě ORATOIRE ST-JOSEPH.
  • 7. DEN V ranních hodinách přejedeme do QUEBEKU (UNESCO). Prohlídku starého města začneme hradbami, CITADELOU a hotelem CHÂTEAU FRONTENAC postavený ve stylu francouzského zámku zvedající se nad mysem CAP DIAMANT. Pak se přesuneme přes náměstí PLACE D’ARMES k anglikánské katedrále NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE a ke KLÁŠTERU VORŠILEK. Pokračujeme prohlídkou RADNICE, baziliky NOTRE-DAME DE QUÉBEC, vyčerpávajícího MUZEA CIVILIZACE a nakonec budovy QUEBECKÉHO PARLAMENTU.
  • 8. DEN Dopoledne výlet do slavného poutního místa STE. ANNE DE BEAUPRÉ. Odpoledne přesun do Montrealu, transfer na letiště a odlet.
  • 9. DEN Přílet do Prahy.


NÁSTUPNÍ MÍSTO:
Praha

UBYTOVÁNÍ:
4x ubytování v hotelu

STRAVOVÁNÍ:
4x snídaně

CENA ZAHRNUJE:
letenka Praha-Toronto a Montreal-Praha vč. let. tax a poplatků cca 21.000,- Kč, transfer z/na letiště, meziměstské autobusy, 7x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály

CENA NEZAHRNUJE:
ostatní strava, vstupné, MHD ve městech a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

PŘÍPLATKY:
pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 630 KčCopyright © 2013 - 2016 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist