Cestovatelské stránky průvodce Kamila Hanáka

Cestovatelské stránky průvodce Kamila HanákaCesty za uměním, historií, tradicemi, folklórem a zapomenutými světy...

VELKÝ OKRUH UZBEKISTÁNEM

PUTOVÁNÍ HEDVÁBNOU STEZKOU

TERMÍN: 06.10. – 14.10.2014

CENA: 39.990,- KčPROGRAM ZÁJEZDU 

  • 1. DEN Odlet z Prahy do Taškentu. Noční let.
  • 2. DEN Brzy ráno přílet. Prohlídka hlavního města Uzbekistánu TAŠKENTU: Barakchánova medresa, mauzoleum Hazrati Imam, tržiště Chorsu, návštěva Muzea užitého umění. Ubytování a večeře.
  • 3. DEN Brzy ráno vnitrostátní let Taškent – Urgenč. Přejezd do Chívy a prohlídka klenotu střední Asie CHÍVY (UNESCO). Chíva je sice s monumentálních měst na Hedvábné stezce nejmenší, ale rozhodně ne méně zajímavá. Prohlídka Chivy zahrnuje komplex starého města Ičan Qala s pevností Kunya Ark, mešitou Juma, mauzoleem Pahlavan Mahmud, Tosh-Khovli palácem, medresou Shergozi-khan, medresou Alloquli-Khan.
  • 4. DEN Přejezd do Buchary. Cestou překročíme druhou největší řeku Uzbekistánu AMU DARYA pramenící na východním Pamíru a POUŠŤ KYZYLKUM. Poušť v Uzbekistánu není úplně „pustá“, má i zelená místa, lze pozorovat spoustu živočichů a při troše štěstí i volně žijící velbloudy.
  • 5. DEN BUCHARA (UNESCO) – starobylé město s mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kaljan, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismaila Samani, mauzoleum Chasma-Ayub, medresa Nadir Devon Begi. 1x večeře v Nadir Devonbegi medrese a národní folklórní show.
  • 6. DEN Přejezd do ŠACHRISABZU (UNESCO) – rodiště slavného TAMERLÁNA (Timur Lang), prohlídka paláce Ak-Sarai, mešity Ko´k-Gumbaz, komplexu Khazraty-Imam a krypty Tamerlána, komplexu Dottilavat. Dojezd do Samarkandu.
  • 7. DEN Celodenní prohlídka SAMARKANDU (UNESCO) – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům. Slavné náměstí Registan (tzv. Písečné náměstí je symbolem města i celé země) s Ulug-begovou medresou a medresami Tillia-Kari a Šir Dor. Dále mauzoleum Gúr Emír a Rukhabod, starobylý architektonický komplex Šach-i-Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. – 15.st., byl zde pohřben popel bratrance proroka Muhammada Kusama Ibn Abbase, mešita Bibi-Chanym, barvitý bazar „Siyob“. Večeře v National Guest House.
  • 8. DEN Návrat do Taškentu, cestou možnost zastávky na trhu „Big Honey Market“ v JIZZAKHU. Odpoledne volno na procházky po Taškentu, nákupy. Večeře na rozloučenou.
  • 9. DEN Odlet do Prahy.


NÁSTUPNÍ MÍSTO:
Praha


UBYTOVÁNÍ:
7x nocleh v hotelu 3*


STRAVOVÁNÍ:
7x polopenzí


CENA ZAHRNUJE:
letenky vč. tax Praha – Taškent – Praha a vnitrostátní let Taškent – Urgenč, 7x nocleh v hotelu 3*, 7x polopenzi, dopravu minibusem nebo autobusem (dle velikosti skupiny), vstupy dle programu, průvodce a místního průvodce


CENA NEZAHRNUJE:
víza a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“


PŘÍPLATKY:
poj. léč. výloh a vyššího storna - 500 Kč/os.Copyright © 2013 - 2014 Kamil Hanák. Všechna práva vyhrazena

TOPlist